Oficiální webové stránky Klubu českých turistů, odbor KLATOVY – reg. číslo 104 408

pochod Klatovský karafiát - 2021

Datum:

22. 5. 2021

Start:

Klatovy - SOKOLOVNA: 7.30 – 10.00 hod.

Účastníci pěších tras budou převezeni autobusy na ostrý start, který bude pro trasy 14 km a 35 km v Chudenicích (zámek Lázeň), pro trasy 23 km v Kolovči.

Autobusy pro řádně zaregistrované účastníky pěších pochodů startují  zhruba v půlhodinových intervalech od kulturního domu Družba  (první v cca 7.45 hod)

UPOZORNĚNÍ:

Po celou dobu pochodu, zejména při společné přepravě v autobusu, MUSÍ účastníci pochodu dodržovat povinnosti plynoucí z aktuálních epidemiologických nařízení!!!

Na startu, během pochodu a v cíli se nesmí kumulovat větší skupina než 20 osob.

1. Na startu a v cíli organizátoři a účastníci akce/pochodu používají dezinfekci rukou a ochranné prostředky dýchacích cest, kterým je respirátor nebo obdobný prostředek.
    2. Během akce/pochodu používání ochranných prostředků dýchacích cest není nutné, pokud je dodržena vzdálenost mezi skupinami alespoň 2 m a skupina neobsahuje vyšší počet osob než 20.
    3. Maximální počet přítomných osob nesmí být vyšší než 700 osob.

Další podrobnosti jsou uvedeny v Mimořádném opatření MZ ČR č.j. MZDR 14601/2021-12MIN/KAN z 14. května 2021.

Cíl:

Klatovy - Městské lázně - 10.45 – 17.00 hod.

Trasy:

PĚŠÍ:

14 km:
(busem do zámku Lázeň) – Bezpravovice – Pušperk – Poleň – Věckovice – Drslavice – Dupanda – Tajanov – KT-lázně
23 km:
(busem do Kolovče) – Zíchov – Výšensko – Chudenice (Bolfánek, zámek Lázeň) – (dále po pěší 14 km) – KT-lázně
35 km:
(busem do zámku Lázeň) – Všepadly – Netřeb – Kanice – Květkovice – Koloveč – (dále po pěší 23 km) – KT-lázně

CYKLO: (Všechny cyklotrasy startují od klatovské sokolovny.)

25 km:
KT – Štěpánovice – Komošín – Dolany – Balkovy – Poleň – Věckovice – Tupadly – Tajanov – KT-lázně
47 km:
KT – (po cyklo 25 km do Dolan) – Bělýšov – Chudenice – Strýčkovice – Zíchov – Kaničky – Pušperk – Poleň – (dále po cyklo 25 km) – KT-lázně
66 km:
KT – (po cyklo 45 km do Strýčkovic) – Ptenín – Merklín – Poděvousy – Srbice – Těšovice – Zíchov – (dále po cyklo 47 km) – KT-lázně

Směr je pouze informativní, na startu obdržíte mapky s vyznačenými trasami, kontrolami a občerstvením.

Pro orientaci na trasách pochodu doporučujeme mapu edice Klubu českých turistů:

• č. 32 - Přešticko

Mapa KČT - Přešticko

Startovné:

DOBROVOLNÉ
poplatek za BUS: 20,- Kč

Akci pořádá:

KLUB ČESKÝCH TURISTŮODBOR Klatovy

Poznámka:

Účast na pochodu na vlastní nebezpečí

CYKLOTRASY NEJSOU SOUČÁSTÍ IVV !

Více info:

František Šanda – sanda.frantisek@seznam.cz – tel. 721 608 687